وبلاگ

پرینتر پرتابل

پرینتر پرتابل از جمله جدیدترین تکنولوژی‌هایی است که به تازگی به دنیای ما انسان‌ها وارد شده است. تکنولوژی‌های جدید بسیار جذاب هستند و اغلب با هدف رفاه، آسایش و سرعت ایده پردازی، طراحی و تولید می‌شوند. حتماً شما هم در موقعیت‌هایی بوده‌اید که برای پرینت اسناد و مدارک خود زمان بسیار محدودی داشته باشید اما پرینتر اداری در دسترس نبوده و برای پرینت مدارک خود مجبور بوده‌اید زمان و انرژی بسیاری بگذارید.

از آنجایی که دنیای تکنولوژی نیازهای بشری را شناخته و در مسیر رفع آن‌ها به سرعت قدم گذاشته است؛ در این مورد نیز وارد عمل شده و فناوری جدیدی را با نام پرینتر قابل حمل که اغلب به گوشی موبایل وصل می‌شود به بازار عرضه داشته تا به راحتی در دسترس ما قرار گیرد. این تکنولوژی به واقع، بسیاری از نیازهای ما را برطرف کرده و بسیار کاربردی می‌باشد. اگر شما نیز می‌خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید و یا اینکه به دنبال چاپگر کوچکی هستید که بتوانید آن را همراه خود در هر زمان و مکانی داشته باشید تا انتهای این نوشتار با ما همراه شوید.
 پرینتر پرتابل چیست؟
پرینتر پرتابل یا دستی، از جمله تکنولوژی‌های نو و تازه برای دنیای صنعت و چاپ می‌باشد که شما می‌توانید با وسیله آن چاپ روی سطوح مختلف را داشته باشید. پرینتر همراه یک وسیله کوچک، سبک و قابل حمل است که این امکان را برای شما ایجاد می‌کند تا بدون نیاز به کابل و یا سیم، گوشی همراه، تبلت، لپ تاپ و دیگر وسایل دیجیتال را به آن وصل کنید و به راحتی آنچه را که تایپ شده یا تایپ کرده‌اید چاپ کنید. این وسیله یکی از تکنولوژی‌های جدید دنیای فناوری است که با مدل‌های متفاوت و با برندهای متنوع در بازار وجود دارند که شما می‌توانید همراه با مجموعه‌ها و فروشگاه‌های معتبر اطلاعات کافی و لازم را در زمینه کیفیت، برند، کاربردها و مشخصات فنی هر کدام از چاپگر همراهی که انتخاب می‌کنید به دست آورید.
تفاوت پرینتر اداری و پرینتر همراه

یکی از وسایل بسیار مهم و ضروری در هر اداره و یا مرکزی که امورات اداری و بروکراسی با آن انجام می‌شود به حتم چاپگر می‌باشد. در زمانه کنونی ما اغلب تمام سیستم‌ها به پرینتر وصل هستند و یا برای هر مجموعه‌ای یک یا چند پرینتر در نظر گرفته شده است. همانطور که دیده‌اید پرینتر اداری انواع متفاوت و در سایزهای متفاوت و با کاربردهای متفاوت ساخته شده‌اند. برخی از پرینترها سه کاره بوده و همزمان علاوه بر پرینت، کپی و اسکن را نیز انجام می‌دهد. این نوع از دستگاه‌ها مناسب مجموعه‌هایی است که جا، مکان و یا شرایط خرید هر کدام از این دستگاه‌ها را به صورت جداگانه ندارد. از جمله تفاوت‌‎های این دو نوع دستگاه می‌توان به:

پرینتر اداری چه سیاه و سفید باشد و چه رنگی یک تفاوت فاحش با پرینتر همراه دارد و آن این است که این نوع از پرینترها قابلیت جابه جایی و حمل و نقل ندارند. این  نوع چاپگر ساخته و طراحی شده‌اند که در یک مکان به  صورت ثابت گذاشته شود و به سیستم و یا لپ تاپ از طریق کابل وصل شود و برگه‌ها را پرینت کند. همچنین پرینترهای اداری قابلیت این را دارند که شما حجم بسیاری از برگه‌های A4 و یا A5 را درون دستگاه قرار دهید و هم‌زمان عملیات پرینت را بزنید. در واقع چاپگر همراه با عنوان و با کاربری پرینت برگه‌های کم ساخته شده است و این امکان را برای شما نخواهد داشت که مثلاً 100 برگه را هم‌زمان داخل دستگاه بگذارید و خود دستگاه یکی یکی آن‌ها را پرینت کند. کارتریج پرینتر اداری برای مدت زمان بیشتری قابل استفاده است و شما می‌توانید چندین برگه را با آن چاپ کنید. یکی از تفاوت‌های فاحش دیگر چاپگرهای همراه با پرینتر اداری این مورد است که پرینتر اداری قابلیت اتصال از طریق بلوتوث را ندارد و باید حتماً از طریق سیم و کابل وصل شود و حتماً نیاز به اتصال به برق نیز دارد و شارژ نمی‌شود. اهمیت و ضرورت داشتن پرینتر سبک
از زمانی که انسان‌ها توانستند آنچه را که می‌گویند در جایی به ثبت برسانند مسئله چاپ به عنوان یک امر مهم مطرح شده و بیشتر سبک زندگی اجتماعی و تاریخ ما را در حالت کلی تغییر داده است. اگر نگاهی به تاریخ هنر داشته باشیم متوجه خواهیم شد که جایگاه چاپ بسیار مهم بوده و اکنون نیز بسیار مهم است.
تقریباً می‌توان گفت تمامی اسناد و مدارک ما نیاز به چاپ دارند. اغلب مدیران، تجار، کارفرمایان، دانشجوبان، اساتید، کارمندان و غیره در طول روز بارها و بارها از پرینتر اداری خود استفاده می‌کنند. اگر در طول یک روز به تعداد دفعات پرینت خود و یا اسنادی که برای شما چاپ می‌شوند دقت داشته باشید متوجه خواهید شد که پرینترها نقش بسیار مهمی در زندگی روزمره ما دارند. حال تصور کنید که یکی از تجار طی یک جلسه توانسته است به سختی یکی از رقبایش را به همکاری دعوت کند و موضوعات و مقرراتی بین آن ها رد و بدل شده است و از آنجایی که هر کدام از آن‌ها به لحاظ مکانی دور از هم هستند، نیاز به چاپ قرارداد همکاری خود دارند. اما بنا به اینکه دسترسی به پرینتر ندارند امضای قرارداد آن‌ها به زمان دیگری موکول می‌شود و در این مدت زمانی، ممکن است هر شرایطی بر روی قرارداد امضا نشده آن‌ها تأثیر بگذارد. این در حالی است که می‌توانستند با همراهی یک پرینتر سبک و قابل حمل در همان زمان، قراراداد خود را چاپ کنند و مسیر همکاری را به سرعت طی نمایند. در این گونه زمان‌ها جایگاه و ضرورت و اهمیت پرینترهای همراه به خوبی درک می‌شود. این موقعیت‌ها به حتم برای هر فردی در هر جایگاهی اتفاق خواهد افتاد و بدون شک همانگونه که گفته شد شما هم با آن مواجه بوده‌اید و یا اینکه خواسته باشید یک نوشته و یا لیبل را به راحتی و بدون دردسر بر روی سطحی که می‌خواهید چاپ کنید. بنابراین بدون هیچ معطلی برای خرید پرینتر پرتابل دست بکار شوید و با دریافت اطلاعات فنی از وبسایت‌ها و مجموعه‌های بزرگی همچون سبد جت، اقدام به خرید نمایید.


کاربردهای پرینتر قابل حمل

در یک حالت کلی باید بگوییم که هر وسیله‌ای که در دنیای تکنولوژی توسط مهندسان و طراحان به ما انسان‌ها معرفی شده است به جهت پاسخ گویی به یکی از نیازهای اساسی ما بوده است. در زمینه پرینتر پرتابل هم همین گونه می‌باشد. چاپگر همراه به جهت رفع نیاز اساسی دانشجویان، وکلا، اساتید، مهندسان و دیگر اقشار جامعه تولید شده است. این وسیله کوچک و دوست داشتنی با طراحی‌ها و مدل‌های متفاوت تولید شده توسط برندهای بزرگی همچونHP سلیقه‌های بسیاری را به خود جب کرده است. حال توجه‌ای داشته باشیم به کاربردهای این دستگاه:
اگر در سیستم‌های پخش دارویی، مواد خوراکی، لبنیات و غیره هستید می‌خواهید فاکتور فروش و یا تحویل کالای خود را در همان زمان پرینت کنید و امضای نهایی را دریافت نمایید و یا اینکه نام و نشان خود را روی آن درج نمایید این وسیله کوچک بسیار به کار شما می‌آید. اگر دانشجو هستید و باید فصل‌هایی از پایان نامه و یا کار کلاسی خود را به مدیر گروه خود تحویل دهید، یک پرینتر سبک و کوچک که به راحتی در کیف شما جا می‌شود و به گوش همراه شما وصل می‌شود، می‌تواند دوست خوبی برای شما باشد. اگر از وکلای یک شرکت بزرگ هستید و قرداد همکاری را می‌خواهید در همان زمان چاپ کنید و تأیید نهایی را بگیرید، هرگز کاربرد چاپگر همراه را فراموش نکنید. چرا که این وسیله می‌تواند همراه خوبی برای شما باشد. اگر در سفر به سر می‌برید و به صورت ناگهانی از شما سند و یا مدارکی را خواسته‌اند اصلاً به خود استرس وارد نکنید. کافی است شما تمام اسناد مهم کاری و شخصی خود را در Gmail و یا Keep Notes ذخیره کرده باشید و از آن‌ها به وسیله چاپگر همراه پرینت بگیرید. بنابراین هر جا که باشید حتی در قطار، اتوبوس و غیره هم که باشید یک پرینتر سبک می‌تواند شما را همراهی کند و به راحتی کار خود را انجام دهید. مزیت‌های چاپگر همراه کدام است؟

برخی از مزایای داشتن پرینتر پرتابل را تا کنون ذکر کرده‌ایم و در ادامه یک نگاه کلی به مزایا این چاپگرخواهیم پرداخت:
پرینتر پرتابل با توجه به رابط usb و اتصال با بلوتوث به تلفن‌های هوشمند یک گجت بسیار کاربردی است. یکی از مزیت‌های بزرگ پرینتر همراه سبک، کم حجم و زیبا بودن آن است. کیفیت چاپگر همراه بسیار خوب است و شما با خیال راحتی می‌توانید از کیفیت چاپ، از برندهای معتبر آن را خریداری نمایید. باتری‌های این نوع از چاپگرها بسیار عالی است و میزان نگهداشت شارژ آن‌ها مناسب می‌باشد. برخی از پرینترها باتری 2000 میلی آمپر لیتیومی را دارا می‌باشند. قابلیت اتصال به بلوتوث از دیگر مزیت‌های بزرگ این نوع از چاپگرها می‌باشد. هرگز نباید نگران شارژ کردن پرینتر پرتابل باشید. شما به راحتی می‌توانید از طریق پاور بانک، فندکی ماشین و یا لپ تاپ خود این دستگاه را شارژ کنید و هر گز دغدغه‌ای بابت تمام شدن شارژ آن نداشته باشید. چرا که طراحان و مهندسان هنگام ساخت و تولید این گجت به آسایش خاطر و اطمینان شما فکر کرده‌اند. ورزن بسیار کم چاپگر می‌تواند راحتی شما را در حمل و نقل آن فراهم کند و هیچ محدودیتی بابت جابه جایی آن نداشته باشید. ابعاد پرینتر پرتابل به گونه‌ای طراحی شده است که به راحتی در جیب و کیف جا شوند و شما بتوانید آن را با خود جابه جا نمایید. پس نگران حجم و ابعاد آن‌ها نباشید. همچنین اگر پرینتر سبک خود را در حالت استند بای نگهدارید تا 26 ساعت برای شما شارژ را نگه می‌دارد. و در آخر می‌توانیم بگوییم یکی از مزیت‌های بزرگ پرینتر همراه این است که استرس، نگرانی و یا دردسر شما را برای گرفتن پرینت و پیدا کردن پرینتر در زمان‌های اضطراری، کم کرده است و یکی از مهمترین فلسفه‌های ساخت این دستگاه در حالت کلی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *